Adam Rychlý první start ve FNL

Dnes jsi dostal od trenéra dárek v podobě prvního startu ve FNL. Jak se zápas vyvíjel a jak ti se ti dařilo?

Hned od začátku jsme kontrolovali hru a dali dva rychlé góly. Soupeře jsme do ničeho vážnějšího nepustili, dalo by se říct, že v poločase už bylo rozhodnuto. Po 1. půli jsme přidali 5. branku a přišla moje premiérová chvíle. Ze začátku byla cítit nervozita, ale po vstupu na hřiště to ze mě spadlo. Pro mě cenné zkušenosti, v závěru jsem mohl dokonce vstřelit branku, kdybych si křikl, aby mi David Puškáč míč pustil. Pro mě to jsou cenné minuty, které jsou odrazovym můstkem do další mé práce. Doufám, že minuty už budou jen přibývat.

Jak vidíš šance Opavy na postup do Het ligy?

Určitě se říká, že Opava je hlavní favorit na postup do první ligy, ale jdeme zápas od zápasu, bod po bodu. Je začátek sezóny a start se nam vydařil. Věřím, že to zvládneme.

Jak se vyvíjela tvá kariéra?
Začínal jsem asi v 7 let ve své rodné vesnici. V 9 letech jsem přestoupil do Opavy. V mládeži uz si toho moc nevybavuju, ale v 15-16 letech mě zbrzdilo zranění, měl jsem problémy se zády, takže jsem rok a půl "skoro" nehrál fotbal. Měl jsem i v hlavě, že skončím s fotbalem. Po roce a půl jsem se vrátil na hřiště a hned po půl roce v U17, jsem šel do zimní přípravy s U19, v té době jsem ani nemyslel na to, že se někdy podívám do A mužstva, díky tomu, že jsem ztratil rok a půl fotbalu v mládeži, v době, kdy se nejvíce může fotbalista naučit. Ale ta možnost zkusit si to s A týmem přišla a budu dělat vše pro to, abych se probojoval do základní sestavy. Jsem rád, že je v týmu taková konkurence, hlavně na mém postu (Pavel Zavadil, Jan Schaffartzik, Tomáš Jursa), každý trénink se od nich učím.