Rozhovor se 4 reprezentanty U21

Hned čtyři naši klienti se objevili v nominaci trenéra U21 Vítězslava Lavičky na první utkání kvalifikace o postup na EURO 2019 v Jablonci. Karel Knejzlík, David Machalík, Lukáš Provod a Laco Takács. Položili jsme jim dvě otázky:

Jak hodnotí svůj výkon v utkání s Běloruskem a výkon celého mužstva:

David Machalík

První poločas byl trochu nervózní, neměl jsem moc míčů, když jsem nějaký dostal bylo to do souboje a to mi nevyhovuje. V druhém poločase jsem už míčů měl víc a snažil jsem se hrát ofenzivně. Některé akce se mi povedly a některé ne, ale vždycky je na čem pracovat a možnost se zlepšit.

Začátek utkání nás zaskočil, hráli jsme ustrašeně a hodně v hloubce. Potom nám pomohl první gól, mohli jsme se uklidnit a hrát svoji hru. V druhém poločase jsme měli šance zápas rozhodnout, ale selhali jsme. Ke konci jsme se začali bát o výsledek a vyvrcholilo to poslední standardkou, kdy jsme inkasovali. Je to veliká škoda, ale nás čeká ještě hodně zápasů a z těchto chyb se musíme poučit.

Karel Knejzlík

Hodnocení svého výkonu nechám spíš na jiných lidech, já vím o věcech, které tam byly špatně, na kterých musím zapracovat. Byly tam i dobré věci, které ale měly být dotaženy do šance nebo gólu.

Bylo to od nás hrozně málo. Bojovnost a nasazení je samozřejmost, ale nepřidali jsme tomu nic navíc, byli jsme zbytečně zatažení a nechali Bělorusy hrát. I tak jsme si vypracovali šance na 2:0, 3:0 a bylo by po zápase,ale neproměnili jsme je a byli jsme strašně potrestaní, tenhle zápas jsme měli zvládnout a cítíme to tak všichni.

Lukáš Provod

Myslím si, že to byl hodně těžký zápas a to jak z důvodu toho, že jsme se s týmem setkali poprvé, a že si to teprve všechno sedá, tak i z toho důvodu, že Bělorusko je hodně bojovný a tvrdý soupeř. Do zápasu jsme vstoupili výborně gólem Vaška Černého, ale bohužel jsme na to nedokázali navázat a zbytečně ztráceli míče. Ve druhém poločase už to byl zápas nahoru dolů a bohužel pro nás jsme před koncem neproměnili 2 tutové šance čímž bychom zápas rozhodli a v nastavení jsme obdrželi smolný gól po standardní situaci.

Laco Takácz

Svůj výkon nehodnotím moc kladně. Nevyšel mi zápas podle představ což mě mrzí, ale i přesto si myslím, že jsme měli utkání zvládnout. Neproměnili jsme 100% šance za stavu 1:0 a to nás potrestalo. Na druhou stranu, jsme zas o něco zkušenější a v dalším zápase chceme uspět.