Hradecký Martan po porážce: Teď musíme zabrat s Brnem

První prvoligový gól své kariéry Ladislav Martan sice konečně vstřelil, ale že by hradecký záložník šel po zápase v Jablonci ze hřiště s dobrou náladou, to ani náhodou. V dohrávce podzimního programu fotbalové ligy totiž Hradec 1:2 prohrál a dál tak čeká na první jarní výhru, ale co je horší, stále více si komplikuje záchranu v nejvyšší soutěži.

„Jeli jsme do Jablonce s tím, že se po téhle dohrávce v zápasech vyrovnáme se soupeři a že každý bod pro nás bude přínosem. Bohužel se to nepovedlo,“ přiznával po zápase fotbalista, který do Hradce přišel loni v létě z Varnsdorfu.

Proč se to nepovedlo, v čem byl soupeř z Jablonce lepší?
Protože nám v prvním poločase dal rychle za sebou dva hodně podobné góly. Přitom my jsme nezačali špatně, měli jsme v úvodu i náznaky šancí.

Oba góly byly opravdu hodně podobné, po centru z levé strany je hlavou vstřelili vlastně nejmenší hráči soupeře. V čem byly chyby?
Tohle bylo hodně špatné. Asi jsme si ty hráče špatně přebírali, také chyběl důraz z naší strany. Oba hráči, kteří hlavičkovali, měli dost prostoru na to, aby gól dali.

Ve zbytku poločasu jste mohli dostat ještě další góly, ty inkasované vám asi moc nepomohly...
Byla to taková studená sprcha a my jsme se po nich víc zatáhli, takže domácí měli převahu a byli schopní se dostat do šancí.

Po přestávce jste se zlepšili, váš gól ale přinesl jen snížení. Co vyrovnání?
Nějaký čas jsme ještě měli, snažili jsme se o to, ale domácí si svůj náskok zkušeně hlídali a do šancí nás snad s jedinou výjimkou, kdy se ke střele dostal Jakub Šípek, už nepustili.

Byla z toho další bodová ztráta a konec tabulky tak stále zůstává nebezpečně blízko. Co s tím?
Zabrat hned v dalším utkání, teď hned doma s Brnem.