První boleslavský gól i vítězství trefil Vejr

FK Mladá Boleslav U19 – 1. FK Příbram U19 1:0 (0:0)

Ve středeční předehrávce 17. kola dorostenecké ligy předvedli Boleslavští nejlepší výkon nového ročníku a kvalitní fotbalový duel zaslouženě vyhráli nad sebevědomým soupeřem.

V prvním poločase se hrál svižný ofenzivní fotbal s důraznými souboji, ovšem zprvu s minimem opravdu gólových příležitostí před oběma brankami. Z první boleslavské útočné akce byl roh a za chvíli druhý. Po úvodních minutách boleslavského tlaku se hra vyrovnala. V 10. minutě David Novák odtáhl boleslavský útok po pravé straně, ale jeho centr před příbramskou branku neprošel. Ve 12. minutě Komárek přihrál Šimonovi, jehož střelu k pravé tyči brankář Jedlička bez většího úsilí kryl.
Ve 29. minutě oblouček Daniela Nováka z trestného kopu odboxoval brankář Jedlička. O minutu později Koubský bez úspěchu zkusil Jedličkovu pozornost střelou téměř ze třiceti metrů. Ve 32. minutě Truksa u levé tyče zneškodnil Hlouškovu ránu z hranice vápna. Ve 38. minutě sprintující Krčmář po levé straně utekl postupně třem protihráčům a jeho centr odvrátila příbramská obrana na třetí boleslavský roh.
Ve 41. minutě David Novák uvnitř příbramské šestnáctky obehrál obránce a z rohu brankoviště nastřelil pozorného Jedličku. Ve 42. minutě trestný kop Daniela Nováka z rohu vápna prošel dvoučlennou příbramskou zdí a Boleslavi vynesl jen čtvrtý roh. Před koncem poločasu si příbramský Jedlička poradil s Koubského střelou k levé tyči a na druhé straně boleslavský Truksa vyrazil mimo vápno Hlouškův trestňák.

I po přestávce se hrál kvalitní dorostenecký fotbal. Ve 47. minutě v rychlém příbramském ataku Matoušek přihrál přesně Janotovi, kterému v poslední chvíli ve střelbě zabránil Krčmář. V 52. minutě trestný kop Machů zamířil k levé tyči, kde však byl Jedlička připravený. Za tři minuty další trestný kop od Machů skončil rohem, po něm následovalo obléhání příbramského vápna, které vyvrcholilo technickým obloučkem Machů a dalším rohem v boleslavský prospěch. V 58. minutě Rudzanův parádní centr Machů v jasné gólové šanci sám před brankou hlavičkoval vedle.
Kolem 60. minuty Truksa třikrát úspěšně zasahoval proti příbramským střelám a v 62. minutě boleslavská defenzíva přežila třetí příbramský roh, jediný v druhém poločase. V 63. minutě Daniel Novák chytil zdánlivě ztracený míč a po jeho centru se ke střelbě dostal čerstvý Vejr, ale branku těsně minul. V 66. minutě dobře zahraný Hlouškův trestňák Truksa vyrazil. V 69. minutě Šimon vybojoval míč a Machů ukvapeně přestřelil příbramskou branku.
V 81. minutě Machů vyhrál tvrdý osobní souboj nedaleko soupeřova vápna, prostrčil míč Vejrovi, který s přehledem prostřelil příbramského brankáře - 1:0.
Ve zbývajících minutách Boleslavští soupeře do žádné šance nepustili, naopak byli blízko navýšení vítězství v předposlední minutě, ale Rudzanův trestňák brankář Jedlička vyrazil na desátý boleslavský roh. Chvíli po něm si už Boleslavští dorostenci poprvé v nové sezóně užili radost z výhry.

Sestava FK Mladá Boleslav U19: Truksa - Krčmář, Klíma, Král, Rudzan - Komárek, Koubský - David Novák (63. Vejr), Machů, Daniel Novák (86. Drobný) - Šimon (87. Hajdo).

Sestava 1. FK Příbram U19: Jedlička - Rataj, Maršík, Vávra, Jandera - Ric, Matoušek - Rataj, Hloušek (83. Pecka), Janota (65. Polidar) - Polák (46. Ayong).

Gól: 81. Vejr

ŽK: Hloušek

Rozhodčí: Petřík - Nejedlo, Dragoun